Denemeniz için sınırlı sayıda ilk ay %10 indirimli VDS

İletişim Bilgileri

Akevler Mh. Esenyurt İstanbul

+90 (850) 302-1161

iletisim@onlinesunucu.com

Sosyal Medya

Uptime Nedir? %99.9 Uptime Garantisi


İşletmelerin web sitelerini ve uygulamalarını çevrimiçi olarak tutabilmeleri, müşterilerine kesintisiz hizmet sunabilmeleri açısından uptime oldukça önemlidir. Uptime, bir sunucunun çalışma süresinin, toplam zamanına oranıdır. Bu oran, çevrimiçi erişilebilirliği / ulaşılabilirliği gösterir.

Sunucu uptime'ını ölçmek için kullanılan yöntemler nelerdir?

Sunucu uptime'ını ölçmek için birkaç farklı yöntem kullanılabilir. Bunlar arasında basit ping testleri, HTTP/HTTPS kontrolü, TCP port taraması, DNS sorgusu ve daha gelişmiş yöntemler yer alır. Uptimerobot, checkmk, logicmonitor gibi monitör servisleride tercih edilebilir.

%99.9 uptime garantisi ne anlama gelir?

%99.9 uptime garantisi, sunucuların yılda sadece 8 saat kesinti yaşamasını öngörür. Ancak bu garantinin bazı istisnaları vardır ve belirli koşullar sağlandığında bu garantinin geçerli olmayacağı durumlar da bulunur.

Uptime garantisi sağlamak için hangi teknolojiler kullanılır?

Uptime garantisi sağlamak için, sunucuların yüksek kullanılabilirliği ve erişilebilirliği sağlayacak şekilde tasarlanması gerekir. Bunun için yüksek hızlı ve yedekli ağ altyapısı, güvenilir ve yedekli RAID depolama aygıtları, yedekli / jeneratörlü güç kaynakları gibi birçok teknoloji kullanılabilir.

Fiziksel sunucuların uptime performansını etkileyen faktörler nelerdir?

Fiziksel sunucuların uptime performansını etkileyen birçok faktör vardır. Buna donanım arızaları, elektrik kesintileri, doğal afetler, yazılım hataları vb. durumlar dahildir.

Sanal sunucuların uptime performansını etkileyen faktörler nelerdir?

Sanal sunucular da fiziksel sunucular gibi kesintilere maruz kalabilirler. Ancak sanal sunucuların uptime'ını etkileyen en önemli faktör, ana makinenin performansıdır.

Olası kesinti durumlarında müşterilere nasıl destek veriyoruz?

7/24 teknik destek, kesinti izleme / monitörleme ve müşterilere hızlı cevap verme gibi avantajlarımız haricinde; kesinti durumlarında müşterilere sunduğumuz destekte ilk olarak kesintiye sebebiyet veren unsur tespit edilerek çözüm için uzaktan yada fiziksel olarak müdahale sağlanır.

Müşterilerimizin uptime raporlarına erişebilmesi için nasıl bir sistem kullanıyoruz?

Müşterilerimize sunucularının uptime performansını takip etmeleri için, şu an için sanal sunucu kontrol paneli üzerinden kaynak istatistiklerini görüntüleme imkanı sağlıyoruz.

Uptime performansımızı iyileştirmek için ne tür önlemler alıyoruz?

Yeni nesil donanımlarımız ve yedekli altyapımız gibi bir çok unsurla uptime performansımızı sürekli olarak geliştiriyoruz. Olası kesintileri anında fark edebilir ve uzman ekibimizle hızlı müdahale etmekteyiz.


İçeriği Beğendiniz Mi ? (0)

<< Geri